Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 01.06.2021

КБ “Південне” уклало контракт з європейською компанією ISILaunch із виведення на орбіту “Січ-2-30

Конструкторське бюро (КБ) “Південне” ім. Янгеля уклало контракт з європейською компанією ISILaunch (Нідерланди) з виведення на орбіту космічного апарату “Січ-2-30 (2-1)”, повідомив віце-прем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський на сторінці у Facebook у понеділок.

“Запуск супутника має відбутися з пускового майданчика компанії SpaceX (США) за допомогою ракетоносія Falcon-9. Саме ISILaunch має відповідну угоду з цією американською компанією, якою уповноважена на продаж послуг з виведення супутнього корисного навантаження на даному ракетоносію та надання відповідних інжинірингових послуг та матеріальної частини”, – зазначив він.

За його словами, дотепер уже здійснено авансовий платіж.

“Запуск космічного апарата планується здійснити в грудні 2021 року (резерв – січень 2022 року). Утім, маю надію, що це станеться саме в рік 30-річчя Незалежності України і завдання президента України Володимира Зеленського буде виконане”, – написав Уруський.

Він також зазначив, що наразі КБ “Південне” разом із Національним центром управління та випробувань космічних засобів здійснює всі необхідні роботи з підготовки до запуску “Січ-2-30” і підготовки наземного сегмента.

“Запуск і подальше використання даного супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів держави у сфері національної безпеки та оборони”, – додав віце-прем’єр.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України у квітні 2021 року визначив держпідприємство “Конструкторське бюро “Південне” ім. Янгеля замовником робіт із забезпечення запуску космічного апарату дистанційного зондування землі (ДЗЗ) “Січ-2-1” і його страховки.

У документах зазначено, що “Січ-2-1” планується включити до європейської програми ДЗЗ Copernicus, а інтервал просторової розрізненості 5-10 м широко затребуваний у народному господарстві. Прямий економічний ефект очікується завдяки продажу комерційним структурам щоонайменше150 тис. кв. км і оцінюється в $5 млн на рік тільки за рахунок даних, отриманих з України.

ua.interfax.com.ua