Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.09.2023

Кінець «блокаді»: з порту Чорноморськ новим коридором вирушило судно із зерном

Перше судно із тих, що прибули до українських портів встановленим Військово-Морськими Силами ЗСУ тимчасовим коридором після виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи, вирушило з порту Чорноморськ із вантажем українського зерна. Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Судно Resilient Africa з 3 тис. тонн пшениці вийшло з порту Чорноморськ та рухається в напрямку Босфору. Це перше з двох суден, які зайшли в порт Чорноморськ на минулому тижні по встановленому ВМС ЗСУ тимчасовому коридору для цивільних суден”, — написав Кубраков у Facebook.

У порту Чорноморськ зараз перебуває також балкер Aroyat під завантаженням українською пшеницею для Єгипту.

Минулого тижня перші два торгові судна скористалися встановленим Військово-Морськими Силами ЗСУ тимчасовим коридором у напрямку до українських портів.

Раніше встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор використовувався для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та «Південний» на момент повномасштабного російського військового вторгнення.

З 15 серпня тимчасовим коридором скористалися п’ять суден. Першими цей шлях пройшли контейнеровоз Joseph Schulte та балкер Primus, які вийшли з Одеського порту 16 та 26 серпня. З порту «Південний» 1 вересня вийшли балкери Anna Theresa та Ocean Courtesy з вантажем чавуну та залізорудного концентрату. 15 вересня із Одеського порту вирушив балкер Puma зі змішаним вантажем — металу й ріпака.

 

ports.ua