Опубліковано 28.10.2013

Китай запустив ф`ючерсну торгівлю залізорудною сировиною

Це дає китайських компаніям перевагу стати найбільшими світовими покупцями залізної руди на базі альтернативної ціни у порівнянні з існуючими індексами залізорудних цін. Китайська сторона й раніше не приховувала своєї недовіри до індексу цін на залізну руду, що публікуються інформаційними агентствами Platt's та Metal Bulletin. Контракти на біржі в Далянь є першими залізорудними ф'ючерсами, які опирається на фактичну поставку й котируються у китайських юанях, що може легко привернути масивно невикористаний до цього потенціал хеджування у Китаї.

Великі китайські металургійні компанії як Baosteel, Аньган та Shagang, а також ряд місцевих торгових компаній вже заявили про свою зацікавленість у ф'ючерсах. У перший же день торгів обсяг проданої залізорудної сировини склав близько 15 млн т; для порівняння обсяг залізорудних свопів на біржі у Сінгапурі за вересень 2013 р. склав всього 20,4 млн т.

На думку китайських аналітиків, введення ф'ючерсів дасть Китаю можливість у майбутньому більш вагомо впливати на ціноутворення на ринку залізорудної сировини.

Поставити запитання