Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.10.2021

Коксівне вугілля увійшло до списку стратегічної сировини на світовому рівні

Європейський Союз щорічно імпортує близько 40 мільйонів тонн вугілля, що коксується. Цей ринок має глобальний вимір, а попит на коксівне вугілля залежить в основному від стану сталеливарної промисловості. Світовий видобуток коксівного вугілля (1 139,5 мільйонів тонн на рік) зосереджена в декількох країнах.

Найбільшими виробниками коксівного вугілля залишаються Китай (близько 685,5 млн тонн) і Австралія (близько 186,4 млн тонн), загальна ринкова частка яких становить близько 75%. Китай, будучи найбільшим виробником коксівного вугілля у світі, також є значним імпортером цієї сировини. Він направляє всю продукцію на потреби внутрішнього ринку. З іншого боку, Австралія, другий за величиною виробник коксівного вугілля після Піднебесної, майже стовідсотково направляє свою продукцію на експорт.

Світовий рівень попиту на коксівне вугілля в значній мірі залежить від одного одержувача (Китаю), в той час як глобальне пропозицію залежить від основного постачальника, Австралії, яка разом з іншими великими експортерами, тобто США, Канадою і Росією, несе спільну відповідальність за більш 90 відсотків поставки вугілля на світовий ринок. Загальний обсяг торгівлі коксівним вугіллям складає близько 340 млн тонн на рік (за даними на 2019 рік).

На рівень імпорту коксівного вугілля в світі – крім співвідношення попиту і пропозиції, особливо між Азією і Австралією – також впливають разові події у вигляді погодних, логістичних або геологічних труднощів. Вони носять тимчасовий характер і викликають альтернативні джерела імпорту. Так, Україна в 2020 році знизила імпорт кам’яного вугілля на 19,6% в порівнянні з 2019 роком – до 16,95 млн тонн.

Річний попит на коксівне вугілля в Європейському Союзі становить понад 53 мільйонів тонн, з яких тільки 17 мільйонів тонн цієї сировини надходять з ЄС, в тому числі 11,6 мільйона тонн з Польщі, де це вугілля видобувається на Jastrzębska Spółka Węglowa.

Решта імпортується, зокрема, з Австралії, США, Канади та Мозамбіку. Австралія планує збільшити видобуток коксівного вугілля. Він буде направлений, зокрема, на індійський ринок, оскільки китайці досі не імпортують вугілля з австралійських шахт, а політичні відносини між двома країнами залишаються напруженими.

Австралія – ​​один з найважливіших світових експортерів коксівного вугілля. Основними одержувачами вугілля з австралійських шахт є країни Азії – Індія, Японія, Південна Корея і Туреччина. Європейський Союз і Бразилія також є важливими одержувачами австралійського вугілля.

Намір збільшити виробництво коксівного вугілля пов’язано зі збільшенням попиту на австралійські вугілля, наприклад на ринку Індії і Євросоюзу. Американські виробники коксівного вугілля також намагаються збільшити його виробництво у відповідь на попит з боку вітчизняних металургійних підприємств і китайського ринку.

Індія, збільшуючи виробництво сталі, імпортує багато коксівного вугілля. Там будуть здійснені масштабні інфраструктурні інвестиції, тому попит на коксівне вугілля також зросте. За великим рахунком, найбільші виробники вугілля на світовому ринку інвестують в вугільні проекти і мають намір збільшувати видобуток, тому що для них це прибутковий бізнес. Коксівне вугілля споживається металургійною промисловістю в різних частинах світу. Для реалізації різних інвестицій в інфраструктуру потрібна велика кількість сталі, а для її виробництва потрібно коксівне вугілля.

 

metallurgprom.org