Опубліковано 10.12.2014

Контрактні ціни на квадратну заготовку знизилися

Ситуація на світовому ринку сталі залишається несприятливою як для постачальників, так і для виробників. В той же час, на деяких ринках котирування знизилися досить низько, щоб стимулювати попит.

Китайська квадратна заготовка на початку другої половини листопада пропонувалися в країни Близького Сходу приблизно по 450−470 дол. США/т, CFR, але з тих пір вони помітно знизилися в ціні. Ця продукція як і раніше користується високим попитом в Перській затоці, де ціни знизилися до 435−450 дол. США/т, CFR.

Іран наразі практично не купує напівфабрикати. В даний час вартість квадратної заготовки в даному регіоні зазначається на рівні 420−440 дол. США/т, CFR на Каспії і до 450 дол. США/т, CFR в південних портах, але ці ціни мають, скоріше, номінальний характер.

Зниження цін на початку грудня відбулося і в країнах Південно−Східної Азії. Там ініціативу проявили китайські компанії, багато з яких так само мають значні обсяги непроданої грудневої продукції. Так чи інакше, останнім часом напівфабрикати китайського походження в азіатському регіоні подешевшали на 10−15 дол. США/т, до рівня 440 дол. США/т, CFR. На цій хвилі прокатники змогли отримати знижки та від постачальників з В'єтнаму і Росії, також вимушені скоротити ціни до позначки 450 дол. США/т, CFR. При цьому, споживачі, вказуючи на несприятливу кон'юнктуру на регіональному ринку довгомірного прокату і здешевлення залізної руди, вимагають подальших поступок. Зустрічні пропозиції з їх боку надходять вже не більше ніж по 430 дол. США/т, CFR.

Поставити запитання