Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.03.2021

Користування надрами: на аукціон виставили 11 спецдозволів

Держгеонадра виставила на електронні торги ділянки з покладами графіту, бурштину, глини, підземних вод, граніту та мігматиту.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Держгеонадр.

“31 березня 2021 року Державна служба геології та надр України проведе аукціони з продажу 11 спеціальних дозволів на користування надрами. На торги виставлено дозволи на видобування глини, граніту, мігматиту, підземних мінеральних лікувальних і технічних вод. Також пропонуються ліцензії на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок підземних питних і мінеральних вод. Три бурштиноносні ділянки можна буде придбати з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки з подальшим видобуванням”, – йдеться в повідомленні.

Голова Державної служби геології та надр України Ромах Опімах зауважив, що це вже шості електронні торги, що відбудуться цього року.

“Результатом попередніх п’яти є продаж 43 спеціальних дозволів на користування надрами, ціна реалізації яких зросла, в середньому, в півтора рази, порівняно з початковою. Очікувані надходження до держбюджету становлять понад 75 мільйонів гривень”, – сказав Опімах.

Зазначається, що Держгеонадра регулярно проводять е-аукціони, пропонують ринку лише цікаві об’єкти. Так, 9 лотів з 11, по яких заплановані найближчі торги, номіновані надрокористувачами, 2 – ініційовані з Інвестиційного атласу.

“Ми підготували для виставлення на аукціон та опублікували в Атласі дві ділянки з покладами графіту. По одній з них – Городнявській ділянці Буртинського родовища – торги відбудуться в наступну середу. Спеціальний дозвіл на видобування графіту та підземних технічних вод пропонується на 20 років. Стартова ціна лота – понад 21 мільйон гривень. Ми очікуємо на цікаву боротьбу, в результаті якої ціна продажу об’єкта може зрости в кілька разів”, – анонсує очільник Держгеонадр.

За запасами графіту Україна посідає друге місце в світі. Державним балансом враховані 6 родовищ, нині розробляється Заваллівське та готується до розробки Балахівське.

Зауважується, що служба підготувала для винесення на електронні торги близько 400 об’єктів надрокористування й опублікувала в інвестиційному атласі надрокористувача. Пропозиції доступні онлайн на офіційному вебсайті Держгеонадр.

 

www.ukrinform.ua