Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.07.2023

Країну походження товарів визначатимуть по іншому: зареєстровано євроінтеграційний проєкт

Країну походження товарів в Україні пропонують визначати за європейськими стандартами.

Відповідний законопроєкт у липні поточного року зареєструвала група народних депутатів – членів Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, на чолі з головою комітету Данилом Гетманцевим.

При цьому у Раді з 2021 року лежав подібний законопроєкт, що був поданий Кабінетом міністрів Дениса Шмигаля. Депутати зняли його з розгляду.

Чинним законодавством передбачено, що країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці.

Депутати ж пропонують країною походження товару вважати країну, в якій:

  • товар був повністю отриманий;
  • товар був підданий останнім економічно обґрунтованим виробничим та технологічним операціям з переробки, що призвели до виробництва нового товару або представляють важливу стадію виробництва за умови виконання в цій країні критеріїв достатньої переробки, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів
  • якщо стосовно конкретного товару критерії достатньої переробки не встановлено, то застосовується правило, згідно з яким країна походження товарів визначається за країною походження використаних при переробці матеріалів з найбільшою вартістю.

При цьому, із законодавства будуть вилучені положення, які впливали на визначення країни походження, а саме: походження електроенергії, машин, інструментів, запчастин, які використовують для виробництва тощо.

Водночас пропонується також вилучити положення щодо дотримання конфіденційності інформації при визначенні країни походження товару.

“Доопрацьований проєкт Закону спрямований на імплементацію положень Митного кодексу Європейського Союзу”, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту.

“Проєкт Закону стосується зобов’язань України у сфері європейської інтеграції, в тому числі міжнародно-правових, та прав Європейського Союзу (acquis ЄС), та розроблений відповідно до зобов’язань”, – зазначають також автори законодавчої ініціативи.

 

www.epravda.com.ua