Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 24.04.2023

Країни G7 закликали продовжити та розширити «зернову угоду»

Країни G7 закликали до продовження, повної імплементації та розширення критично важливої угоди про експорт українського зерна через Чорне море.

Про це йдеться в комюніке міністрів сільського господарства країн-членів групи, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.

Це комюніке країни G7 оприлюднили на тлі новин про те, що зернова угода під загрозою через росію, яка її саботує.

У комюніке, узгодженому після дводенної зустрічі в японському місті Міядзакі, міністри сільського господарства G7 “визнали важливість” угоди, заявивши: “Ми рішуче підтримуємо продовження, повну реалізацію та розширення (Чорноморської зернової ініціативи) BSGI”.

“Ми засуджуємо спроби росії використовувати продовольство як засіб дестабілізації та інструмент геополітичного примусу і підтверджуємо нашу прихильність діяти солідарно і підтримувати тих, хто найбільше страждає від російської «мілітаризації» продовольства”, – йдеться в комюніке.

У документі також сказано, що члени G7 “готові” підтримати відновлення і реконструкцію України, в тому числі шляхом надання експертної допомоги в розмінуванні сільськогосподарських земель і реконструкції сільськогосподарської інфраструктури.

Як повідомлялося, українська сторона заявляла, що зернову угоду потрібно розширити, зробивши її безстроковою, а також поширити її дію на порти Миколаївської області.

 

www.ukrinform.ua