Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.03.2023

Китай нарощує імпорт кукурудзи, що може посилити попит на українську кукурудзу

З початку 2023 року Китай активізував імпорт кукурудзи, що додало оптимізму українським та американським експортерам, які страждають від зниження світового попиту та цін.

За даними митної служби КНР, у лютому імпорт кукурудзи виріс у порівнянні з січнем на 41% до 3,1 млн тонн, а загалом за перші два місяці нового року склав 5,3 млн тонн, що на 14% перевищує відповідний торішній показник.

Крім того, протягом січня – лютого Китай імпортував:

  • пшениці – 3 млн тонн (+38% у порівнянні з січнем – лютим 2022 р), зокрема в лютому 1,5 млн тонн,
  • ячменю – 960 тис. тонн (-18%, 460 тис. тонн),
  • сорго – 330 тис. тонн (-79%, 120 тис. тонн).

Боротьба за ринок Китаю між основними експортерами кукурудзи посилиться у другій половині сезону. Україні потрібно продати ще 6 млн тонн кукурудзи, а ринок Європи вже перенасичений, тому залишається сподіватися лише на китайських покупців, які можуть активізувати закупівлі після продовження роботи зернового коридору.

Експорт кукурудзи з США станом на 16 березня склав лише 17,5 млн онн або 37% від прогнозу USDA на цей сезон. Завдяки сухій та теплій погоді сівба кукурудзи в країні іде активніше, ніж торік, що може призвести до збільшення прогнозів площ сівби та урожаю, які USDA оприлюднить 31 березня.

Служба економічних досліджень USDA у щомісячному звіті зазначила, що «зменшення експорту кукурудзи з США та Аргентини частково компенсується його нарощуванням з Бразилії, Індії та України. Для Бразилії прогноз експорту на жовтень-вересень підвищено на 1 млн тонн до 52 млн тонн, що перевищить експорт з США, який оцінюється у 47 млн тонн».

Травневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго торгуються на рівні 249 $/т (+3% за тиждень, -7,5% за місяць), що на тлі зниження вартості фрахту робить їх досить цікавими для китайських покупців.

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу залишаються на низькому рівні 198-202 $/т або 7800-8000 грн/т з доставкою в порти Чорного моря внаслідок штучної затримки російськими інспекторами у складі СКЦ заходів судів до портів України. За даними трейдерів, кораблі стоять у черзі по 30-50 днів (а один простояв 84 дні), що призводить до додаткових втрат в розмірі 30-35 $/т та не дозволяє аграріям отримувати ринкову ціну за зерно. При цьому рф відмовляється прискорювати інспекції та наполягає на продовженні угоди лише на 60 днів, а не на 120 днів, як визначено документом.

 

graintrade.com.ua