Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.06.2021

Китай офіційно розпочав розслідування щодо спотового ринку залізної руди

Китайські регулятори мають намір боротися з накопиченням запасів сировини та спекуляціями на ринку

Національна комісія з розвитку і реформ Китаю (NDRC) у співпраці з Державною адміністрацією з ринкового регулювання Китаю оголосила про початок розслідування щодо спотового ринку залізної руди. Про це повідомив Reuters.

Китайська влада заявила про намір боротися з накопиченням запасів залізної руди та спекуляціями на ринку.

NDRC зазначає, що ціни на залізну руду різко зросли і залишаються на високому рівні, що чинить тиск на компанії середньої та нижньої ланки.

Транзакції на платформах з торгівлі залізної руди, в тому числі в Пекінському центрі торгівлі залізною рудою (COREX), використовуються різними постачальниками цінових індексів для оцінки своїх цін.

Деякі з цих індексів, які публікуються приватними постачальниками, згодом використовуються для розрахунків за фізичними операціями з товарами або для розрахунків за деривативами на біржі.

Раніше NDRC заявив, що з 1 серпня набирають чинності новы правила управління індексами цін на товари та послуги, які будуть стандартизувати складання індексів цін і прозорість інформації.

Тим часом аналітики фінансового конгломерату UBS допускають, що ціни на залізну руду могли досягти пікового зростання. Про це повідомив Barron’s.

UBS прогнозував «суперцикл», протягом якого мало спостерігатися зростання цін. Тепер аналітики допускають, що ціни на руду могли сягнути пікового рівня.

Згідно з UBS, ціни на руду зросли з $80/т у 2019 році до $220/т у 2021-му. Фінансовий конгломерат допускає, що ціни можуть впасти на 50%. Причина – поступове усунення збою поставок сировини з Бразилії.

Китай – найбільший в світі імпортер залізної руди. За підсумками 2020 року країна наростила імпорт сировини в порівнянні з попереднім роком – на 9,5%, до 1,17 млрд т.

 

gmk.center