Місто Львів стало переможцем у щорічному конкурсі сталості від ЄБРР у категорії «Екологічна та соціальна практика» за сильну і демонстративну прихильність до екології у всіх сферах комунальних послуг, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
«Львів відомий тим, що розробив вісім муніципальних проектів з ЄБРР у всіх сферах комунальних послуг, включаючи громадський транспорт, електронні квитки, тверді відходи, очищення стічних вод та виробництво біогазу, центральне опалення та відновлення доріг. Протягом співробітництва із ЄБРР Львів послідовно ставив екологічні та соціальні інновації на перше місце свого порядку денного: він пілотував Програму ЄБРР щодо зелених міст в Україні, був одним з перших муніципалітетів в Україні, який взяв на себе зобов’язання з добровільного скорочення викидів CO2, згідно з Пактом мерів ЄС, і розробив низку екологічних проектів.
Очікується, що муніципальні проекти лише з ЄБРР приведуть (після впровадження) до скорочення викидів CO2 на 360 тис. тонн щорічно, що є еквівалентно висадці 5,9 мільйонів дерев або вивезення 76 000 автомобілів з дороги. Шляхом пілотування нових ініціатив та проектів з ЄБРР, місто Львів постійно досягає значного демонстраційного ефекту як в Україні, так і в цілому в регіоні”, — зазначають у ЄБРР.
Щорічні нагороди ЄБРР за сталість (EBRD Sustainability Awards) відзначають досягнення клієнтів Банку (міст) у просуванні екологічної та соціальної відповідальності. Понад 10 років Банк визначає тих, хто демонструє досконалість та відданість управлінню екологічними та соціальними проблемами, сприяючи енергоефективності, боротьбі зі змінами клімату та сприянням інклюзивності.
Нагороди за сталий розвиток визнають досягнення у п’яти конкретних категоріях:
Номінації оцінюються незалежною колегією за низкою критеріїв, включаючи:
Переможці 2020 року отримали 47 номінацій. Загалом 16 клієнтів з 11 країн були відібрані до золотих, срібних та бронзових нагород.