Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.01.2023

Марганецький ГЗК у 2022 році скоротив виробництво концентрату на 41% р./р.

Через війну майже всі виробничі плани комбінату скориговали у зв’язку з тим, що багато працівників були мобілізовані

АТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» (Марганецький ГЗК) за підсумками 2022 року скоротив виробництво марганцевого концентрату на 41,2% у порівнянні з 2021 роком – до 324 тис. тонн. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«МГЗК більше 10 місяців, як і другі гірничо-металургійні підприємства України, переживає тяжкі часи. Через початок повномасштабної війни багато підприємств не змогли працювати на повну потужність, а деякі зупинили свою діяльність», – йдеться у повідомленні.

Ще з березня на Марганецькому ГЗК склалось тяжке положення. Майже всі виробничі плани були скориговані у зв’язку з тим, що багато працывникыв комбінату, особливо гірників очисних забоїв, було мобілізовано до Збройних Сил України.

«Однак, стабілізувавши свою роботу, розробивши необхідні виробничі плани і дії з їх реалізації, МГЗК продовжив свою гірничу діяльність, і 2022 рік він завершив доволі успішно», – додає підприємство.

Головним показником успішної діяльності, як зазначає комбінат, є робота Грушевської збагачувальної фабрики (ГЗФ), яка виробляє марганцевий концентрат. Однак через активне ведення бойових дій і низку інших причин з жовтня 2022 року ГЗФ приймала сиру руду, добуту в шахтах та кар’єрах, тільки для складування.

Таким чином, всі шахти та Грушевський кар’єр виконали всі свої річні плани з видобутку сирої марганцевої руди з показником в 894,5 тис. тонн. Скоригований план становив 863 тис. тонн.

Нагадаємо, Марганецький ГЗК за підсумками 2021 року виробив 551,43 тис. тонн марганцевого концентрату, що дорівнює показнику 2020 року.

Марганецький ГЗК – єдиний в Україні та СНД гірничо-збагачувальний комбінат, який веде видобуток марганцю підземним способом. У розроблюваній східній частині Нікопольського родовища марганцевих руд (на Грушевсько-Басанській ділянці) комбінат отримує до 80% своєї продукції.

Комбінат складається з п’яти шахт, двох кар’єрів (Басанського та Грушевського), збагачувальної фабрики та дослідницького промислового комплексу хімічного обладнання.

100% акцій ГЗК належать фізичним особам-акціонерам, четверо з них мають понад 5%.

 

gmk.center