Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.01.2021

Медіаграмотність: психологічні аспекти боротьби з маніпуляціями і фейками

20 січня Укртелерадіопресінститут за підтримки Держкомтелерадіо провів навчальний онлайн-семінар «Медіаграмотність: психологічні аспекти боротьби з маніпуляціями і фейками».

У заході для редакторів та творчих працівників засобів масової інформації, пресслужб центральних органів виконавчої влади, науковців, узяли участь більше 70 слухачів, які комунікували завдяки додатку ZOOM.

Медіатренер Віктор Рибаченко, віце-президент Асоціації політичних психологів України, викладач Укртелерадіопресінституту, заслужений працівник культури України, присвятив свій виступ темі розпізнання маніпуляцій та інших технологій психологічного впливу. Також він зупинився на методиках і цілях створення фейків та інших спотворень медіа текстів. На прикладах новин ЗМІ він викрив маніпулятивний зміст і добір фактів, коментарів, якими оперують працівники окремих медіа задля досягнення мети їхніх власників.

Спікер пояснив елементарні принципи класифікації так званих чорного, сірого і білого піару, методику закладення у підсвідомість споживача інформації тих чи інших пасток. Також він виклав механізми та можливі ефекти застосування інших видів піару, – так званих, сірого, рожевого, зеленого, коричневого, навів конкретні приклади в українському інформаційному полі, а також пропагандистських антиукраїнських ЗМІ.

Образність мови, відвертість у судженнях, великий інформаційний і науковий масив знань, який виклав у ході семінару Віктор Рибаченко, підкорив аудиторію, викликав справді великий інтерес до подальших заходів Укртелерадіопресінституту, спрямованих на підвищення медіаграмотності працівників ЗМІ.

Модератор навчального онлайн-семінару Марія Дмитрієва, викладач вищої категорії відділення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації з реалізації державних програм, національний експерт з гендерних питань надала учасникам семінару можливість провести короткі дискусії з медіа тренером, поставити йому запитання та отримати відповіді на них.