Обери досвід - захисти бізнес!
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 05.06.2019

Мінагрополітики планує збільшити фінансування молодих фермерів

В рамках «Агро-2019» відбулася робоча зустріч в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої з молодими керівниками фермерських господарств.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«В Україні серед загальної кількості фермерських господарств близько 500 очолюють фермери віком до 35 років. Нам надзвичайно важливо почути і підтримувати таких енергійних молодих людей-фермерів, які б своїм прикладом надихали інших створювати свій аграрний бізнес на селі. Безперечно, для успішного бізнесу важливі технології, економіка, екологія, але людина залишається ключовим моментом. Без людського фактору нічого працювати не буде», – прокоментувала в. о. Міністра Ольга Трофімцева.

За її словами, зараз для Мінагрополітики важливо почути від фермерів з усіх куточків України конкретні запитання та пропозиції: що сьогодні робить міністерство недостатньо ефективно, як вдосконалити підтримку саме сімейного фермерства, новостворених фермерських господарств і молодих фермерів.

«Такі відкриті і дискусійні зустрічі ми зробимо на постійній основі, щоб до кінця цього року вибудувати разом найоптимальніший і найефективніший алгоритм підтримки фермерства на наступний рік та середньострокову перспективу», – додала Ольга Трофімцева.

Так, на зустрічі піднімалися питання розширення напрямків дотацій, зокрема, на розвиток козівництва та нішевих культур, питання створення ефективних кооперацій, проблема оренди земельних ділянок і співпраці з ОТГ та інше.

«Господарства з молодими керівниками, звичайно, не обмежені в користуванні будь-якими напрямами підтримки АПК, запровадженими Урядом. Але в цьому році ми запровадили новий окремий напрямок саме для молодих фермерів до 35 років. Поки що це 40 тисяч гривень, але в перспективі можливо сума буде збільшена до 48 тисяч гривень. Нам важливо зацікавити вас працювати на своїй землі, в своєму селі і розвивати свій населений пункт», – зауважив заступник Міністра Віктор Шеремета.

За його словами, поступове впровадження нових інструментів державної підтримки для «молодих фермерів» стимулюватиме розвиток бізнесу на селі і сприятиме розвитку сільських територій.