Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.06.2021

Мінагрополітики пролобіює підвищення держпідтримки агросектора до 1% ВВП

Міністерство аграрної політики та продовольства України буде лобіювати підвищення держпідтримки агросектора до 1% валового внутрішнього продукту України, повідомляється на сайті відомства.

“Я вважаю, що 4,5 млрд грн – це не той рівень державної підтримки, якого заслуговує аграрна країна. Агропромисловість формує в державі 50% валютної виручки та 20% ВВП, тому ми будемо лобіювати питання про збільшення державної підтримки агросектора в розмірі не менше 1% ВВП країни”, – повідомив глава відомства Роман Лещенко на агрополітичному форумі в Києві у вівторок.

Він уточнив, що одна з найгостріших тем запуску ринку землі – повернення виведених із держвласності в приватне користування земельних ділянок.

“Визначальним стоїть питання легітимізації земель, які були оформлені різними способами: через квазіугоди, обміни та дарування, спадкові договори і емфітевзис. Необхідно налагодити в правовому полі взаємини між особою, що відчужує своє майнове право на землю новому власнику. І, щоб новий власник зміг привести у відповідність це право і отримати документ про володіння землею. Ось це буде ключовим питанням у регулюванні”, – зазначив Лещенко.

Згідно з даними Держстату, ВВП України в 2020 році склав 4,19 трлн грн, що на 4% менше, ніж у 2019 році.

 

ua.interfax.com.ua