Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 09.06.2021

Мінагрополітики пролобіює підвищення держпідтримки агросектора до 1% ВВП

Міністерство аграрної політики та продовольства України буде лобіювати підвищення держпідтримки агросектора до 1% валового внутрішнього продукту України, повідомляється на сайті відомства.

“Я вважаю, що 4,5 млрд грн – це не той рівень державної підтримки, якого заслуговує аграрна країна. Агропромисловість формує в державі 50% валютної виручки та 20% ВВП, тому ми будемо лобіювати питання про збільшення державної підтримки агросектора в розмірі не менше 1% ВВП країни”, – повідомив глава відомства Роман Лещенко на агрополітичному форумі в Києві у вівторок.

Він уточнив, що одна з найгостріших тем запуску ринку землі – повернення виведених із держвласності в приватне користування земельних ділянок.

“Визначальним стоїть питання легітимізації земель, які були оформлені різними способами: через квазіугоди, обміни та дарування, спадкові договори і емфітевзис. Необхідно налагодити в правовому полі взаємини між особою, що відчужує своє майнове право на землю новому власнику. І, щоб новий власник зміг привести у відповідність це право і отримати документ про володіння землею. Ось це буде ключовим питанням у регулюванні”, – зазначив Лещенко.

Згідно з даними Держстату, ВВП України в 2020 році склав 4,19 трлн грн, що на 4% менше, ніж у 2019 році.

 

ua.interfax.com.ua