Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.10.2020

Міндовкілля та ЄБРР визначають напрямки співпраці у питаннях реформування системи управління водними ресурсами в Україні

Системи зрошення та дренажу в Україні потребують модернізації, а отже залучення значних інвестицій. Однак сьогоднішня модель роботи водогосподарського комплексу та чинне галузеве законодавство не дозволяють реалізувати поставлені цілі. Тож на часі розробка відповідного правового базису реформи та вироблення дієвих правил гри для всіх учасників.

Про це йшлося під час онлайн-зустрічі Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського із представниками Європейського банку реконструкції та розвитку.

Серед ключових аспектів реформи – виокремлення функції управління інфраструктурою водного господарства. Її має виконувати окремий суб’єкт господарювання, який за чітко врегульованих механізмів зможе ефективно та швидко залучати інвестиції для реалізації інфраструктурних проектів.

«Наша мета – зробити галузь інвестиційно привабливою та забезпечити зрошенням максимальну кількість аграрних земель. При цьому, за Держводагенством мають бути збережені основні функції – протипаводкова, екологічна, а також реалізація державної політики у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів», – відзначив Роман Абрамовський.

За словами заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайла Хорєва, сучасна модель роботи Держводагенства, на жаль, не дозволяє взагалі залучати інвестиції в будь-якому вигляді. Інвестування в водогосподарський комплекс України є неможливим, поки ситуацію не буде виправлено на інституційному рівні.

Мають бути прописані чіткі загальні правила гри для всіх учасників таких процесів. Наразі триває підготовка відповідного законопроекту й для Міндовкілля важлива експертна підтримки в напрацюванні якісного законодавства та подальшої практичної реалізації реформи.

Представники ЄБРР висловили своє бачення, зокрема щодо необхідності паралельного впровадження інституційної реформи разом з конкретними інвестиційними проектами.

Це саме той елемент, який гарантуватиме її незворотність і прикладну важливість. Фахівці ЄБРР вже мають певні напрацювання щодо реалізації пілотного проекту з модернізації меліоративної системи в Одеській області.

Для визначення напрямків співпраці у питаннях реформування системи управління водними ресурсами в Україні та координації дій прийнято рішення про створення відповідної міжвідомчої робочої групи.

Джерело: Урядовий портал.