Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 29.03.2021

Мінекономіки хоче знати ціни на пальне заздалегідь

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спрямувало на розгляд уряду проєкт його постанови, яким передбачається введення державного регулювання цін на пальне під час карантину.

Зокрема, відомство пропонує додати дизельне пальне і бензини марки А-92 і А-95 у перелік товарів, що мають важливе соціальне значення, і товарів протиепідемічного призначення. Цей перелік було визначено постановою Кабміну від 22 квітня 2020 року. Ним же передбачається декларування зміни роздрібних цін на ці продукти (гречка, молоко, макарони та ін.) й непродовольчі товари (рукавички, захисні маски та ін).

У разі прийняття Кабміном запропонованих Мінекономіки змін до документа автозаправні мережі при піднятті цін на пальне на 1% і більше відсотків будуть змушені попередньо (за 20 днів) декларувати це підвищення у Держпродспоживслужбі.

Для порівняння, таке декларування для решти категорій продукції передбачається при підвищенні на 5% і більше, але менше 10%, – за три дні до початку його застосування, не рахуючи дня декларування.

«Реалізація проєкту постанови дасть змогу стабілізувати цінову ситуацію на ринку пального в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS CoV-2», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

enkorr.ua