Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 02.05.2023

Мінекономіки розраховує на вступ до Угоди про Транстихоокеанське партнерство на початку 2024-го року, – Юлія Свириденко

1 травня, розпорядженням Президента України утворено делегацію України для участі у переговорах про приєднання України до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство.

Так, головою делегації призначено Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлію Свириденко та заступником глави делегації – заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качку. Також до складу делегації увійшли представники Мінекономіки, Мін’юсту, Мінагрополітики, Держмитслужби та Офісу Президента України.

«Мінекономіки розраховує на вступ до Угоди про Транстихоокеанське партнерство на початку 2024-го року. Разом з тим, є перспектива приєднатися до Угоди вже цього року. Це дасть Україні можливість лібералізації нетарифних обмежень у торгівлі товарами і послугам з країнами цього регіону, а також відкриє доступ на нові ринки збуту. Крім того, це надасть нам змогу розширити доступ до прямих іноземних інвестицій. Зокрема, основними інвесторами в економіку країн Транстихоокеанського партнерства є США, Велика Британія та країни ЄС», – таку думку висловила Юлія Свириденко, коментуючи розпорядження Президента.

В свою чергу, Торговий представник України Тарас Качка зауважив, що початок переговорів відбудеться після остаточного рішення Сполученого Королівства щодо приєднання до угоди. Зокрема, це перша європейська країна, яка найближчим часом може приєднатися до цієї трансконтинентальної угоди.

«Сподіваюся, що Сполучене Королівство незабаром приєднається, і ми будемо мати пріоритет, щоб стати частиною цієї угоди, яка об’єднує наших партнерів з тихоокеанського регіону, зокрема, Австралію, Нову Зеландію, Перу, Канаду та інші країни», – зазначив Тарас Качка.

Так, Всеосяжна та прогресивна угода про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP) була укладена 2018 року. Станом на 2022 рік Угоду ратифікувало вісім країн: Австралія, Канада, Японія, Мексика, Перу, Нова Зеландія, Сингапур та В’єтнам. Країни Транстихоокеанського партнерства переважно експортують електроніку, машини, автомобілі та мінеральне паливо.

Крім активізації торгівлі з країнами Латинської Америки, Україна прагне відкрити нові можливості для бізнесу з азіатськими країнами. Україна вже експортує зерно до таких країн Південно-Східної Азії, як Індонезія, Філіппіни, Таїланд чи В’єтнам. Україна також зацікавлена у залученні іноземних інвестицій у галузь переробки, щоб диверсифікувати експорт за рахунок продукції з доданою вартістю. Розширення ділових зв’язків та всебічна міжнародна підтримка також важлива з точки зору протидії російській агресії.

Як зазначив Тарас Качка, Україна націлена на розвиток торгових і економічних відносин з країнами Африки. Передбачається відкрити щонайменше десять торговельних представництв у країнах тихоокеанського регіону, включаючи Південну Африку, Нігерію, Єгипет і Гану.

«Ми хочемо мати постійну комерційну присутність у цих країнах. Завдяки цьому рішенню ми дамо можливість українським компаніям вийти на нові ділові контакти і усунути можливі податкові та бюрократичні перешкоди для торгівлі між сторонами. Йдеться не тільки про торгівлю товарами, але і співпрацю у сфері інформаційних технологій тощо», – підкреслив Торговий представник України.

 

www.me.gov.ua