Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.11.2021

Мінекономіки: Укладення нових угод про вільну торгівлю дасть поштовх для українського експорту

18 листопада було презентовано результати моделювання економічних наслідків укладання потенційних угод про вільну торгівлю між Україною та Єгиптом, Йорданією, Тунісом. Дослідження проведене командою ІЕД за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Захід відбувся за участю керівництва Мінекономіки, представників USAID та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

«Проведення дослідження щодо економічного впливу потенційної угоди про вільну торгівлю для Міністерства є обовʼязковим етапом проведення переговорів. Я вдячна нашим міжнародним та українським партнерам за дослідження, яке підтвердило, що укладення угод з цими країнами дасть поштовх для українського експорту», – прокоментувала Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Як показало дослідження, присвячене потенційним угодам про вільну торгівлю з Єгиптом, Йорданією та Тунісом, економіка України виграє від лібералізації торгівлі товарами з цими країнами. Сумарно ці три зони вільної торгівлі дозволять підвищити реальний ВВП України на понад 0,4 % щороку. Створення ЗВТ стимулюватиме підвищення ефективності економіки за рахунок поштовху до переміщення факторів виробництва в більш конкурентоспроможні галузі.

«Єдиний спосіб бути успішним в організації торгової політики – це створювати можливості для укладання нових угод і розширювати умови доступу на світові ринки. Проведення таких досліджень є практичним кроком в переговорах для нас, як для Уряду. А для суспільства такі дослідження дають змогу зрозуміти, які є параметри наших можливих домовленостей і які можуть бути конкурентні переваги для нашого бізнесу», – зазначив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.

Він підкреслив, що Україна зацікавлена повністю врегулювати торгівлю в середземноморському регіоні, Північній Африці, Близькому Сході, а також з європейськими країнами в рамках сумісних торгових параметрів. Укладання ЗВТ з Єгиптом, Тунісом і Йорданією дозволить вибудовувати промислові ланцюги виробництва для подальшого продажу товарів на світових ринках. Це важливо з точки зору зняття торгових бар’єрів і збільшення міцності виробничих зв’язків, оскільки ці країни є частиною пан-євро-середземноморської конвенції про правила походження.

Наразі з Тунісом і Йорданією Україна перебуває на порозі формальних переговорів про укладення ЗВТ. Крім того, в грудні відбудеться Українсько-єгипетська міжурядова комісія, за результатами якої передбачається оформити спільну політичну згоду про початок переговорів.

www.me.gov.ua