Опубліковано 25.05.2015

Мінекономрозвитку обговорило сприяння розвитку експорту з експертами

Метою зустрічі стало об’єднання експертів, які вже працюють над впровадженням системних змін для сприяння українському експорту, та створення платформи для надання експертної  допомоги міністерству у створенні та реалізації політики сприяння експорту. Розпочала зустріч Торговий представник України – заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Наталія Микольська. За її словами, головною метою підтримки експорту наразі є збільшення удвічі обсягів експорту українських товарів до 2019 року. Експерти обговорили  напрямки використання міжнародного досвіду у сфері розробки та реалізації державних стратегій сприяння експорту та торгівлі.

В дискусії взяли участь спеціалісти МЕРТ, радник міністра інфраструктури, експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Українського центру сприяння інвестиціям та торгівлі, Київської школи економіки, «Укпромзовнішекспертиза», Abbot PM, Sales Capital, Horizon Capital, проекту UTPP Агентства США з міжнародного розвитку, Американської торгової палати, Європейської бізнес асоціації, Торгово-промислової палати, Агентства США з міжнародного розвитку,  Вестерн Ен-Ай-Ес Ентерпрайз Фонд, інформаційної кампанії «Сильніші разом», Асоціації експортерів та імпортерів «ЗЕД».

На заход також було запрошено в.о. директора ДП «Держзовнішінформ» Юрія Лазоренко та начальника відділу державних проектів і програм, Тамару Кліточенко. Вони зазначили, що сьогодні підприємством розробляється програма просування продукції українських експортерів за кордоном. Ще однією темою дискусії стала підготовка опитування експортерів з метою виявлення їх проблем та ключових потреб, а також рівень інформованості та ефективності їх взаємодії з центральними органами виконавчої влади в області ЗЕД. В підготовці анкети для опитування взяли участь спеціалісти відділу маркетингових проектів та програм управління медіа-проектів ДП «Держзовнішінформу».

На круглому столі також обговорювалась інформація про ініціативи недержавних організацій та діяльність проектів міжнародної технічної допомоги, які спрямовані на розвиток потенціалу українського експорту.

Поставити запитання