Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 25.09.2020

Мінрегіон працює над забезпеченням функціонування системи технічного регулювання індустрії будівельної продукції в Україні

Верховна Рада України 2 вересня 2020 року прийняла у другому читанні проект Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту (ЄС) № 305/2011 Європейського Парламенту і Ради. Наразі цей проект Закону передано на підпис Президента.

Імплементація Регламенту ЄС 305 у національне законодавство України є обов’язковою умовою для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Goods, Угода АСАА, «Промисловий безвіз») з метою відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС.

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закон в цілому набирає чинності з 1 січня 2023 року.

«Фактично для забезпечення функціонування системи технічного регулювання індустрії будівельної продукції в Україні, гармонізованою з європейською, фактично ми маємо рік, отже робота має бути системною», – зазначив перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

З метою обговорення питань практичної імплементації положень Регламенту 305 в Україні 24 вересня відбулася низка робочих зустрічей за участі депутатського корпусу, представників Мінрегіону, Мінекономіки, Національного органу стандартизації, а також виробників будівельної продукції (Німецько-Українська промислово-торговельна палата, Асоціація виробників цементу України «Укрцемент»).

Обговорили з виробниками будівельної продукції основні положення закону, що саме зміниться для учасників будівельного ринку після набуття чинності положень закону, а також які етапи його провадження.

«Для нас надзвичайно важливо, щоб усі учасники будівельного ринку розуміли законодавчі зміни, адже вони направлені на забезпечення якості вітчизняної будівельної продукції, встановлення чітких правил гри», – підсумував Василь Лозинський.

Наразі Мінрегіоном спільно з Мінекономіки підготовлено проект Дорожньої карти імплементації Регламенту 305, яка передбачає розроблення близько 30 нормативно-правових актів.

Джерело: Урядовий портал.