Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 02.08.2022

Мінстратегпром розпочав дослідження балансу виплавки сталі та забезпечення брухтом

У результаті планується підготовка можливих послаблень щодо вивезення сировини та утилізації військової техніки

Міністерство стратегічних галузей промисловості запросило в зацікавлених відомств, асоціацій та об’єднань дані щодо балансу виплавки сталі в країні та забезпечення метпідприємств металобрухтом для здійснення аналізу. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на лист відомства.

Дані використовують для підготовки можливих пропозицій щодо лібералізації експорту металобрухту, а також утилізації знищеної військової техніки окупантів.

Міністерство проаналізує ситуацію на прохання асоціацій «УАВтормет» і «УАВторметресурс».

«З метою ухвалення виваженого рішення, з урахуванням інтересів металургійної та брухтової галузей потрібно врахувати висновки фахівців, експертів, представників органів центральної влади, а також наукових кіл та галузевих бізнес-асоціацій щодо фактичного забезпечення сировиною підприємств», – йдеться у повідомленні.

Мінстратегпром звернувся за отриманням даних до Держстату, «УАВтормету», «УАВторметресурсу» та «Укрметалургпрому» з пропозицією для підготовки річного погодженого балансу надати дані та розрахунки з виробництва сталі, внутрішнього ринку брухту, його заготівлі, експорту та імпорту за 2020-2022 рр.

Крім того, відомство зазначило, що звернулося з листом до зацікавлених центральних органів виконавчої влади України, надавши пропозиції для формування порядку утилізації військової техніки.

Міністерство оборони вже проінформувало Мінстратегпром про підготовку проєкту розпорядження Кабміну «Деякі питання використання озброєння, військової техніки супротивника, знищеної під час відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації», який надіслано на узгодження до центральних органів виконавчої влади.

Зазначимо, раніше «УАВтормет» та «УАВторметресурс» звернулися до Кабміну з пропозицією розробити низку заходів для активізації роботи ломопереробної галузі.

Нагадаємо, заготівля брухту в Україні за січень-червень 2022 року знизилася на 64,1% в порівнянні з відповідним періодом 2021 року – до 709,9 тис. тонн. Поставки брухту на українські підприємства впали на 60,1% – до 659,4 тис. тонн.

 

gmk.center