Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 08.12.2020

Мінцифри підтримує розвиток української блокчейн-екосистеми

Мінцифри підтримує молодих блокчейн-розробників, які прагнуть реалізувати свої навички у сфері децентралізованих технологій.

Вже декілька років поспіль в Україні відбуваються хакатони для початківців з можливістю створювати прототипи інноваційних блокчейн-проектів. Зокрема, цього року Мінцифри підтримало всеукраїнський Blockchain Hackathon для розробників децентралізованих систем, який відбувся 5 і 6 грудня 2020 року в Києві.

Протягом двох днів технологічні команди програмували, поглиблювали власні знання на спеціалізованих тренінгах, отримували якісне консультування від експертів блокчейн-індустрії і знайомилися з потенційними роботодавцями та інвесторами.

“Для блокчейн-ентузіастів, які прагнуть стати майбутніми спеціалістами, важливо мати окремий осередок для розвитку. Наявність подібної експериментальної пісочниці є тим самим драйвером української екосистеми блокчейн-проектів. Ми ж в Мінцифрі продовжуємо працювати над розвитком легального і сприятливого середовища для ринку віртуальних активів. Щоб в українських блокчейн-спеціалістів було достатньо причин для бажання асоціювати себе з Україною”, — сказав заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.

До складу журі хакатону увійшли провідні експерти української блокчейн-індустрії. Представником Мінцифри був керівник експертної групи з розвитку ринку віртуальних активів в Україні Максим Дем’янюк.

Перше місце та винагороду $3000 отримала команда, яка представила прототип децентралізованої анонімної мережі з передачею даних.

Друге місце та приз у розмірі $1 500 здобула команда, яка створила прототип блокчейн-проекту для екосистеми децентралізованих фінансів, відомих ще як DeFi.

Третє місце з винагородою у розмірі $900 отримала команда, що створила протягом 30 годин безперервного програмування прототип оглядача блоків (Block Explorer).

Четверте місце розділили учасники двох команд: команда з реалізацією шифрування відеоконтенту, та команда, яка реалізувала проект по токенізації електроенергії та емісії CO2.

Загальний призовий фонд хакатону становив $10 000. Учасники решти команд отримали грошові винагороди від офіційних партнерів технологічного марафону.