Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.12.2020

Мінцифри представило оновлену Дорожню карту інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС

17 грудня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України представило інструмент підготовки до отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС у секторі телекомунікацій — оновлену Дорожню карту інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС.

Дорожня карта оновлена з урахуванням рекомендацій Європейської Комісії, революційних змін у праві ЄС та передбачає впровадження найновітніших цифрових норм і стандартів ЄС. Зокрема, впровадження 75 актів права ЄС (25 основних та 50 імплементаційних).

Відповідальними за виконання 141 заходу до 2023 року є 29 органів державної влади.

Виконання Дорожньої карти забезпечить:

  • імплементацію Кодексу електронних комунікацій ЄС;
  • трансформацію чинного регулятора у сфері телекомунікаційних послуг;
  • впровадження еквівалентної з ЄС системи електронних довірчих послуг;
  • вивільнення частот для запровадження 5G;
  • розвиток та використання широкосмугового доступу до Інтернету;
  • розвиток електронної торгівлі;
  • запровадження єдиного європейського номера екстреного виклику 112;
  • впровадження еквівалентної з ЄС системи кіберзахисту та кібербезпеки мережевих та інформаційних систем;
  • залучення України до Індексу цифрової економіки та суспільства ЄС.

Реальні цифри економічних переваг від інтеграції України в Єдиний цифровий ринок ЄС були презентовані напередодні.

«Створення Дорожньої карти — це багатофазовий та багатосторонній процес, тому лише спільними зусиллями всіх стейкхолдерів, включаючи наших європейських партнерів, це стало можливим», – зазначила Гульсанна Мамедієва, генеральний директор директорату євроінтеграції Мінцифри.

Крім того, учасники засідання привітали прийняття Парламентом Закону України «Про електронні комунікації», який дозволить здійснювати реформи одночасно з країнами ЄС, а також підкреслили важливість здійснення законодавчих змін, які передбачені Дорожньою картою: схвалення законопроєкту 4066 про незалежність телекомрегулятора та внесення змін до Закону «Про електронні довірчі послуги».

Джерело: Урядовий портал.