Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.02.2023

Молдова прискорить ремонт колії до кордону з Україною

Проєкт передбачає капремонт близько 80 км та поточний ремонт близько 153 км колії

У Молдові тривають ремонтні роботи на ділянці залізниці Бендери – Кеушани – Басарабяска – Етулі – Джурджулешти.

По це повідомляє Rail.Insider із посиланням на міністерство інфраструктури та регіонального розвитку країни.

Проєкт передбачає капремонт близько 80 км та поточний ремонт близько 153 км колії. Після завершення робіт вантажні поїзди на відповідній ділянці курсуватимуть зі швидкістю близько 90 км/год.

Модернізація в рамках цього проєкту здійснюється за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку. Це найбільш завантажена ділянка залізниці в Молдові, яка забезпечує транзит вантажів з Румунії та України.

Компанією-підрядником є ТОВ «Теміржол Жондеу». Очільниця міністерства інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілія Дабіджа наголосила на важливість проєкту та пропросила активізувати зусилля для прискорення оновлення залізничної ділянки. Як повідомив підрядник, наразі виконується поточний ремонт, укладаються договори з постачальниками матеріалів. Також компанія готує техніку для виконання робіт.

Нагадаємо, що Україна відновила рух на двох ділянках залізниці на кордоні з Польщею: Держкордон – Старжава – Хирів – Нижанковичі – Держкордон (лінія 102) та Хирів – Самбір. УЗ відремонтувала майже 70 км колій, оновила 10 мостів на цих ділянках, а також відновила вокзальну інфраструктуру в Хирові, Нижанковичах та Старжаві.

У 2023 році Україна продовжить розвивати логістику на кордоні з ЄС. Ідеться про відкриття нових пунктів пропуску на кордоні з Євросоюзом та збільшення пропускної здатності наявних. Також планується будівництво доріг, мостів та залізничних колій, які мають критичне значення для українського експорту.

 

gmk.center