Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.01.2021

МОН за підтримки Світового банку планує розпочати проект з удосконалення вищої освіти в Україні

28 січня 2021 року, відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з директором Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Арупом Банерджі.

Під час зустрічі сторони обговорили запуск інвестиційного проекту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» за підтримки Світового банку.

«З огляду на поточну ситуацію у сфері освіти, спричинену пандемією COVID-19, окрім створення сучасного освітнього середовища в закладах вищої освіти та оснащення університетів навчальними й дослідницькими лабораторіями, сучасним обладнанням, важливо підтримати сферу вищої освіти в організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр звернув увагу на те, що в проект закладено й реалізацію певних освітніх політик. Ідеться про розбудову фінансової автономії закладів вищої освіти, розширення імплементації формульного підходу до фінансування, удосконалення мережі ЗВО.

На підтвердження своєї відповідальності та намірів Міністерство впродовж цього тижня вжило низку заходів:

  • направило проектній команді Світового банку рамкові документи з екологічної та соціальної оцінки проекту для завершення процедури оцінки проекту та можливості ініціювання проведення переговорів;
  • оприлюднило відповідні українські версії пакету з екологічної та соціальної оцінки на офіційному сайті Міністерства для проведення консультацій зі стейкхолдерами сфери;
  • визначило координатора проекту – заступника Міністра з питань європейської інтеграції Андрія Вітренка, відповідального за сферу вищої освіти, а також співкоординатора проекту – заступника Міністра з питань цифрової трансформації Артура Селецького.

«Ми маємо наміри якнайшвидше розпочати процес погодження проекту за національними процедурами. Хочу ще раз наголосити на важливості збереження позитивної динаміки відносин та розширенні співпраці зі Світовим банком, подякувати за постійну підтримку, експертну та технічну допомогу, яку ми отримуємо від банку», – наголосив Міністр освіти і науки України.

Довідково

Метою реалізації інвестиційного проекту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» є створення умов для підвищення ефективності, якості та прозорості вищої освіти в Україні. Пропонований проект складається з чотирьох взаємопов’язаних компонентів. Передбачається його виконання протягом п’яти років для підтримки системних реформ у сфері вищої освіти з використанням коштів інвестиційної позики МБРР (інституція Групи Світового банку).

Нагадаємо, Світовий банк підтвердив  готовність надати підтримку й фінансування проектної пропозиції Міністерства освіти і науки України спільно з Міжнародним банком реконструкції і розвитку (МБРР).

Джерело: Урядовий портал.