Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.01.2023

МВФ очікує покращення стану глобальної економіки в другій половині 2023 року

У США та ЄС останнім часом спостерігаються позитивні показники

Міжнародний валютний фонд (МВФ) має намір покращити свої прогнози щодо глобальної економіки. Очікується, що ситуація стане сприятливішою вже в другій половині 2023 року. Про це повідомила заступник директора-розпорядника МВФ Гіта Гопінах на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, пише Financial Times.

За її словами, замість «жорсткого» 2023 року нині очікується покращення у другій його половині та в 2024-му. Позитивні економічні дані з Європи та США за останні тижні підсилили надії на те, що світова економіка уникне рецесії в поточному році.

Утім, Гіта Гопінах попередила, що 2023 рік усе-таки буде важким. Оскільки інфляція досі надто висока, центробанки будуть тримати курс на підвищення процентних ставок, поки не стабілізують ситуацію.

Загалом бізнес-лідери та високопоставлені урядовці висловлюють оптимізм щодо стану глобальної економіки. Китай відмовляється від жорсткої політики щодо коронавірусу, а Європа пристостосовується до наслідків війни в Україні. У США очікується бум «зелених» інвестицій обсягом у $369 млрд в рамках Закону про скорочення інфляції, який передбачає субсидії для впровадження «зелених» технологій.

Водночас голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Брюссель тимчасово пом’якшить правила державної допомоги та вкладе гроші в стратегічно сприятливі для клімату підприємства на противагу пакету «зелених» субсидій адміністрації Байдена. За її словами, потрібно бути конкурентоспроможними на фоні пропозицій та стимулів, які зараз доступні за межами ЄС.

Хоча економічна ситуація в розвинутих економіках видається кращою, ніж прогнозувалося, зростання Китаю сповільнилося. Однак Лю Хе, віцепрем’єрміністр КНР, запевнив, що китайська економіка відновиться у 2023 році.

Як повідомляв GMK Center, раніше Світовий банк висловив занепокоєння, що «подальші несприятливі потрясіння» можуть підштовхнути глобальну економіку до рецесії у 2023 році. Навіть без нової кризи очікується, що світове економічне зростання в поточному році різко сповільниться. Ситуація відображатиме посилення політики щодо стримування високої інфляції, погіршення фінансових умов та проблеми внаслідок вторгнення РФ в Україну.

 

gmk.center