Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.01.2021

Михайло Федоров розповів про пріоритетні послуги у Дії, системний підхід та власне бачення України в 2030 році

Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про пріоритетні для запуску послуги у Дії та подальші плани Мінцифри.

Також Міністр поділився власним баченням України у 2030 році у подкасті “Бегущий банкир” з Андрієм Оністратом.

Для того, щоб визначити які послуги найбільше потрібні суспільству, Мінцифри використовує системний підхід. У переведенні державних послуг в онлайн пріоритетними є наймасовіші. Раніше ЦНАПи — основний фронт державного обслуговування — не були об’єднані IT-інфраструктурою.

“Перше, що ми зробили — створили єдине IT-рішення, до якого підключаються IT-системи ЦНАПів. Це дозволяє нам відслідковувати статистику в режимі реального часу. Так, ми бачимо, які послуги люди отримують найчастіше — і оцифровуємо їх. Серед ТОП-10 послуг — реєстрація ФОП та ТОВ, операції з землею, зміна місця реєстрації та довідка про склад сім’ї, яку ми вже ліквідували”, — зазначив  Михайло Федоров.

За його словами, зараз у розробці багато різних нових цифрових сервісів, які представлять у квітні на Diia Summit 2. Це подія, яку Мінцифри проводить двічі на рік та презентує нові продукти. Важливо зробити так, щоб кількість державних послуг була мінімальною, а за необхідності взаємодії з державою, українці могли здійснити це у 2-3 кліки.

Крім того, очільник Мінцифри розповів про ринок віртуальних активів в Україні. Він наголосив, що держава повинна максимально відкрити ринок і створити рівні правила гри, але не формувати політику. “Система, якою ти керуєш, не повинна бути складніше системи, яка управляє. Наше завдання — створити мінімальну регуляцію і дати сфері вільно розвиватися”, — прокоментував Михайло Федоров.

Михайло Федоров розказав і про своє ідеальне бачення України у 2030 році:

“Моя ідеальна картинка така — Україна входить у ТОП-10 найбільш швидкозростаючих країн світу за відсотком росту ВВП на рік. Україна є підприємницьким хабом світу, де можна найлегше зареєструвати компанію та запустити будь-який проект дистанційно. У нас зрозумілі міста та інфраструктура, найменші податки у світі. Дуже важливо, щоб Україну знали як успішний кейс швидкого розвитку країни. Це моє амбітне бачення і те, що мене щодня надихає”.

Він додав, що серед сучасних візіонерів у сфері технологій його надихає Ілон Маск. А також розповів, що йому більше імпонує бачення на управління державою людей з бізнесу, і саме тому Мінцифри впроваджує ідеї, схожі з ідеями підприємництва. Так, вже понад рік команда Мінцифри будує цифрову державу. Створює зручні державні сервіси, які спрощують життя українців та зменшують присутність держави в побутовому житті людей. Онлайн-технології вже невід’ємна складова нашого життя. Але лише впровадивши їх на всі рівні — від загальнонаціонального до побутового можливо змінити країну.

Джерело: Урядовий портал.