Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.10.2020

Миколаївський завод модернізував турецьке судно

23 жовтня на заводі «Океан» спущено на воду суховантажне судно DREMORA 3, типу Caspian Express, що на замовлення турецького судновласника пройшло повну модернізацію на судноремонтному підприємстві.

Про це повідомляє Прес-служба заводу «Океан».

Ціллю турецького замовника було збільшення вантажомісткості судна без втрати технічних характеристик.

Українське судноремонтне підприємство було обрано за декількома чинниками. По-перше, переобладнання таких типів суховантажних суден на «Океані» проходить за вдосконаленим технологічним процесом: замість 6 секцій судноремонтники застосували 2 укрупнених блока.

Завдяки наявності на заводі потужного кранового та транспортувального обладнання технологічний процес виконується суттєво скоріше. Менша кількість деталей дозволяє покращити якість збирання.

При цьому технологічна оптимізація дозволяє зменшити вартість цих робіт для замовника порівняно з іншими судноремонтними підприємствами. Саме ці переваги «Океану» відіграли вирішальну роль для турецького судновласника при виборі підрядника.

В результаті переобладнання вантажомісткість судна зросла на 1339 тони (з 3429 до 4768 тон, при осадці 4.5 метри). Довжина судна збільшилася з 90 метрів до 114 метрів. Загальна маса вставки разом з кришками люків складає 304 тони.

Також були покращені експлуатаційні характеристики судна.

Як зазначає головний технолог заводу Іван Симутенков, судно після цієї модернізації не лише зберегло усі свої проєктні переваги (перевезення негабаритних вантажів), але в результаті знижено собівартість транспортування генеральних вантажів.

Загальний об’єм трюмів збільшено на 2381 куб.м, а форма трюмів з гладкими стінами робить їх зручними для розташування вантажів без додаткових операційних витрат при завантаженні.

При збільшенні співвідношення довжини до ширини судна, команді фахівців вдалося зберегти ті ж характеристика швидкості та витрат палива головних двигунів, встановлених спочатку.

Технологічні рішення, запропоновані технологами «Океану», дозволяють турецькому судновласнику збільшити рентабельність перевезень на модернізованому судні на 30%, що дозволяє суттєво збільшити дохід і окупити інвестиції вже в перший рік експлуатації.

Приймаючи модернізоване судно, представники турецької сторони відмітили, що модернізація в Миколаєві зайняла лише 140 днів, у той час як на турецьких та європейських верфях цей процес тривав би не менше 260 днів.

Характеристики судна DREMORA 3 пр. 003RSD04/ALB03 після модернізації:
Довжина, м – 114.20
Ширина, м – 15.60
Висота борту, м – 6.80
Контейнерна місткість, TEU – 191
Об’єм баластних танків, куб.м. – 2370