Спекулятивне зростання котирувань на соєвий комплекс на біржі в Чикаго, викликане прогнозами спекотної та сухої погоди в регіонах вирощування сої у США в червні, вплинуло на сусідні ринки ріпаку та пальмової олії, де також почалося зростання цін.
Минулого тижня на біржі в Чикаго кількість листопадових контрактів на сою збільшилася на 11%, а листопадові ф’ючерси на сою у п’ятницю подорожчали на 3,8% до 493,2 $/т (+11,4% за тиждень), тоді як липневі ф’ючерси на соєву олію виросли на 4,5% до 1288 $/т (+7,3% за тиждень).
Звіт про стан посівів у США, що вийде в понеділок, вплине на котирування, які залишаються під тиском спекулятивного попиту.
Серпневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії на тлі повені в країні та спеки у США дорожчають чотири сесії поспіль, і у п’ятницю виросли на 6,3% до найвищого з 10 травня рівня – 3743 рінггитів/т або 811 $/т, додавши за тиждень 11,2% ціни.
В найбільшому в Малайзії штаті – виробнику сировини Сабахі плантації пальмових дерев відчувають водний стрес на тлі перших ознак Ель-Ніньо, що знижує урожайність та погіршує наслідки дефіциту робочої сили та недостатнього внесення добрив, які спостерігалися протягом останніх трьох років.
На тлі спекулятивного зростання котирувань на світових біржах на китайській біржі в Даляні у п’ятницю ф’ючерси на соєву олію виросли на 4,5%, а на пальмову олію – на 5,4%.
На прогнозах значного скорочення урожаю каноли в Австралії серпневі ф’ючерси на ріпак на біржі в Парижі за тиждень виросли на 9,2% до 473,5 €/т або 517,8 $/т, додавши з початку місяця 23% ціни.
Зростання ринків пальмової та соєвої олії підтримало ціни на українську соняшникову олію, які за тиждень виросли на 30 $/т до 850 $/т з доставкою покупцям, проте перебої в роботі зернового коридору продовжують негативно впливати на попит з боку Китаю та Індії.
graintrade.com.ua