Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.06.2023

На біржах триває різке спекулятивне зростання котирувань на пальмову та соєву олію

Спекулятивне зростання котирувань на соєвий комплекс на біржі в Чикаго, викликане прогнозами спекотної та сухої погоди в регіонах вирощування сої у США в червні, вплинуло на сусідні ринки ріпаку та пальмової олії, де також почалося зростання цін.

Минулого тижня на біржі в Чикаго кількість листопадових контрактів на сою збільшилася на 11%, а листопадові ф’ючерси на сою у п’ятницю подорожчали на 3,8% до 493,2 $/т (+11,4% за тиждень), тоді як липневі ф’ючерси на соєву олію виросли на 4,5% до 1288 $/т (+7,3% за тиждень).

Звіт про стан посівів у США, що вийде в понеділок, вплине на котирування, які залишаються під тиском спекулятивного попиту.

Серпневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії на тлі повені в країні та спеки у США дорожчають чотири сесії поспіль, і у п’ятницю виросли на 6,3% до найвищого з 10 травня рівня – 3743 рінггитів/т або 811 $/т, додавши за тиждень 11,2% ціни.

В найбільшому в Малайзії штаті – виробнику сировини Сабахі плантації пальмових дерев відчувають водний стрес на тлі перших ознак Ель-Ніньо, що знижує урожайність та погіршує наслідки дефіциту робочої сили та недостатнього внесення добрив, які спостерігалися протягом останніх трьох років.

На тлі спекулятивного зростання котирувань на світових біржах на китайській біржі в Даляні у п’ятницю ф’ючерси на соєву олію виросли на 4,5%, а на пальмову олію – на 5,4%.

На прогнозах значного скорочення урожаю каноли в Австралії серпневі ф’ючерси на ріпак на біржі в Парижі за тиждень виросли на 9,2% до 473,5 €/т або 517,8 $/т, додавши з початку місяця 23% ціни.

Зростання ринків пальмової та соєвої олії підтримало ціни на українську соняшникову олію, які за тиждень виросли на 30 $/т до 850 $/т з доставкою покупцям, проте перебої в роботі зернового коридору продовжують негативно впливати на попит з боку Китаю та Індії.

 

graintrade.com.ua