Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 08.11.2017

На біржові торги вперше виставили газ із українських підземних сховищ

Компанія «МЕТ Україна» – світовий газовий трейдер – уперше виставила на біржові торги на «Українській енергетичній біржі» газ із точкою передачі в підземних сховищах «Укртрансгазу». Про це йдеться в бюлетені аукціону, запланованому на 15 листопада.

До цього торги газом на УЕБ проводилися тільки на умовах передачі газу на віртуальній торговій точці в ГТС.

«МЕТ Україна» виставила 3 млн м3 газу з розбивкою на 30 лотів по 100 тис. м3 із поставкою в листопаді.

Стартова ціна складає 8350 грн/тис. м3, що на 100 грн/тис. м3, або 1,2% менше, ніж була стартова ціна на торгах 7 листопада, ГК «Український енергетичний альянс» і «Крафт Енерджі» та на 455 грн/тис. м3, або 5% нижче ціни НАК «Нафтогаз України».

Для участі в торгах компаніям необхідно пройти комплаенс «МЕТ Україна», умови якого оприлюднені на сайті біржі.

Уперше з природним газом на УЕБ компанія вийшла в середині липня 2017 року.

На цих торгах покупцями ресурсу можуть бути тільки компанії, що мають діючий договір зберігання газу з «Укртрансгазом» і викуплену потужність для зберігання.

Нагадаємо, що наприкінці серпня швейцарський енерготрейдер компанія MET Gas and Energy Marketing AG розпочала прямі поставки природного газу на адресу своєї дочірньої української компанії «МЕТ Україна». У вересні українська компанія імпортувала близько 3-4 млн м3 газу.

Довідка.

Українська структура «МЕТ Україна» була заснована в Києві 22 липня 2016 року зі статутним капіталом 1,5 млн грн. 100-відсотковим власником ТОВ «МЕТ Україна» виступає швейцарський MET Holding, керівник «МЕТ Україна» – Вадим Онищенко.

Джерело: Укрінформ

Джерело: Капитал