Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.06.2022

На Львівщині мають намір збудувати новий індустріальний парк за $32 млн

У Дрогобичі планують звести еко-смарт індустріальний парк «Галіт» за ініціативою міськради

У місті Дрогобичі Львівської області з ініціативи міської ради планують збудувати еко-смарт індустріальний парк «Галіт» (ЕСІП «Галіт») загальною вартістю $32 млн. Про це повідомила ТСН.

Індустріальний парк буде розташований на площі 19 га. У парку планують реалізовувати проєкти у сфері легкої, хімічної та меблевої промисловості, машинобудування, IT, торгівлі та інше.

Дрогобицька міськрада вже затвердила концепцію парку. Надалі очікується передача документів до Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ), а також отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

За словами голови ДІАМ Семена Кривоноса, будівництво таких об’єктів є важливим для економіки країни. Львівщина має сприятливі умови для їх створення.

«Близькість до кордонів з Євросоюзом, хороший інвестиційний клімат, віддаленість від зони бойових дій, кадровий потенціал – на мій погляд, це ті фактори, які сприяють розвитку цього бізнесу на Львівщині. Сподіваюся, спільними зусиллями нам дасться відновити економіку та запускати важливі проекти, зокрема, індустріальні парки», – додав він.

ЕСІП «Галіт» у Дрогобичі планують створити на 30 років з можливістю продовжити цей термін. Наразі відбувається підготовка до проведення конкурсу на вибір компанії, яка керуватиме будівництвом.

За словами співавтора концепції парку Ольги Данчук, після старту будівництва перший запуск виробництва очікується вже навесні 2023 року.

Згідно з прогнозами, річний обсяг податкових надходжень з індустріального парку в Дрогобичі становитиме близько 40 млн грн. Запуск його в роботу дасть не менше ніж 300 нових робочих місць і може бути привабливим для релокованих підприємств.

«Очікується, новий індустріальний парк знизить рівень безробіття на Дрогобиччині на 20-30% і збільшить інвестиції в регіон», – резюмується в повідомленні.

 

Нагадаємо, на початку вересня 2021 року, у перший день роботи шостої сесії, Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт №4416-1 «Про внесення змін до Закону України «Про індустріальні парки», що передбачає низку інвестиційних стимулів для учасників індустріальних парків».

Законопроєкт №4416-1 передбачає для учасників індустріальних парків компенсацію вартості підключення до електричних мереж та інших комунікацій у розмірі 50% та компенсацію з державного бюджету частки капітальних інвестицій у розмірі від 15% до 70% у перші три роки залежно від обсягів експорту.

У жовтні ухвалений закон підписав президент України Володимир Зеленський, і документ офіційно набрав чинності.

Крім того, у червні 2022 року Рада звільнила індустріальні парки від податку на прибуток на 10 років.

 

gmk.center