Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 27.12.2018

На митниці частково розблокували імпортні поставки добрив

За інформацією гравців ринку, 26 грудня в другій половині дня митниця відновила пропуск вагонів з добривами після їх тривалого блокування. За інформацією «Хім-Кур’єр», продукція білоруського виробництва імпортується в нормальному режимі, добрива з Узбекистану також в’їжджають в Україну без перешкод. Однак, ситуація з імпортом добрив в портах Чорного моря поки що не змінилася – партії товару все ще блокуються на морському кордоні.
Нагадаємо, блокування імпорту добрив незалежно від країни походження товару на українських митницях почалося 7 грудня 2018 року на підставі листа ДФС на адресу її територіальних органів, в якому йшлося про посилення боротьби з контрабандою з РФ. Однак, на практиці під посилений контроль потрапили добрива з усіх джерел постачання. За інформацією гравців ринку, митниками блокувались поставки як на залізничних кордонах, так і у портах Чорного моря. Імпортери вбачають у даних діях ДФС лобіювання інтересів групи компаній Octchem, однак, ключовим питанням для імпортерів та аграріїв залишається подальший вплив даної ситуації на ціни. Їх зростання найближчим часом може бути вельми очікуваним.