ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 12.07.2021

На півдні виробники молодої картоплі не можуть продати свій урожай

Виробники молодої картоплі на півдні України не можуть продати свій урожай. Якщо кілька днів тому перекупники закуповували картоплю по 5 грн., то на вихідних її взагалі ніхто не брав. На таку ситуацію скаржаться виробники Херсонської та Запорізької областей.

Про це повідомляє пресслужба Канадського проєкту міжнародної технічної підтримки UHBDP (Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва).

Причина неможливості продати врожай –  в поганій якості картоплі: через нестандартні кліматичні умови співвідношення води та сухих речовин в бульбах не відповідає стандартам. Картопля швидко псується, погана якість картоплі позначається на її лежкості. Покупці вважають за краще використовувати стару картоплю, вона хоча й дорожча, проте якісніша.

Крім того, цей сезон в Україні характеризується перевиробництвом молодої картоплі, а несприятливі погодні умови стали причиною пізнього старту. У підсумку на картопляному ринку Білорусі місце українського “другого хліба” зайняли овочі з Азербайджану та Росії. І за якістю продукції, і за вартістю українська молода картопля наразі неконкурентоспроможна.

Також українські виробники здебільшого не мають можливості бути гнучкими на ринку та оперативно змінювати ринки збуту, оскільки не мають офіційної реєстрації і не можуть працювати за безготівковим розрахунком.

 

agrotimes.ua