ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.10.2020

На Полтавщині запустили першу в країні спецустановку для випуску високооктанових бензинів

На Полтавщині запустили першу в Україні установку ізомеризації для випуску високооктанових бензинів. В неї інвестували 788 мільйонів гривень. Про це повідомляє Shotam.info з посиланням на пресслужбу облдержадміністрації

Як зазначається, на Кременчуцькому нафтопереробному заводі ввели в експлуатацію новий технологічний об’єкт – установку ізомеризації. Успішне впровадження проєкту стало можливим при тісній співпраці та взаємодії з всесвітньовідомими компаніями Axens та Honeywell UOP.

“Активна частина робіт проєкту розпочалася у 2017 році та тривала 3 роки. При цьому загальний об’єм інвестицій у цей технологічний комплекс становить 788 мільйонів гривень”, – відзначили в ОДА.

На підприємстві відзначили, що запуск установки ізомеризації та виробництво ізомеризату дозволять випускати високооктанові бензини, без застосування дорогої імпортної добавки до палив – МТБЕ (метил-третбутилового ефіру). Раніше витрати на таку закупівлю імпортного МТБЕ становили близько 50 мільйонів доларів на рік.

Кінцевим продуктом, який випускає установка, є ізомеризат – ідеальний компонент для приготування вискооктанових бензинів. Проєктна потужність установки – 350 тисяч тонн на рік.  Вихід продукту складає 98%, при цьому забезпечуються необхідні показники його октанового числа.

“Застосування ізомеризату в процесі приготування товарного бензину дозволяє значно поліпшити експлуатаційні та екологічні властивості палива, забезпечити детонаційну стійкість бензину, результатом чого є стабільна робота двигуна при різних режимах навантаження. І як наслідок – досягається суттєве зниження витрат палива”, – йдеться у повідомленні.