Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 04.03.2019

На ринку продукції переробки падіння цін

Внутрішній ринок соняшнику, у період з 20 по 27 лютого, демонстрував падіння цін на 100 грн за тонну. Торгівельна активність на олієсировину оцінювалась операторами як помірна.

Про це повідомляє експерт відділу досліджень ринків агропромислового комплексу «Держзовнішінформу» Мирослава Шимкова.

Крім того, за оперативними даними, запаси соняшнику за cічень скоротились на 17% і складали станом на 1 лютого 5,53 млн тонн.

На даний момент безпосередньо в аграрних підприємствах зберігається 3,23 млн тонн соняшнику, а на переробних підприємствах – 2,3 млн тонн.

Враховуючи світові тенденції рослинних олій, зокрема пальмової, на ринку соняшникової олії спостерігається зниження цін. Крім того, досить помітною є значна різниця між цінами попиту та пропозиції. Таким чином, торгівельна активність зараз оцінюється операторами як низька: присутня велика кількість продавців, а от покупці – практично відсутні.

Ринок шроту повністю шокував трейдерів своєю непередбачуваністю: більшість трейдерів очікувало зростання, але ціни пішли вниз. Можна припустити, що ринок зараз не ліквідний, а тому більшість покупців просто зайняли позицію очікування.

Крім того, у березні закупівлі  вже на розглядаються.  Не виключено, що і далі така ситуація буде зберігатися у даному сегменті, враховуючи низький попит на товар.