Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 01.07.2022

Нафта дешевшає і завершує тиждень у мінусі

Ціни на нафту опускаються в п’ятницю, завершуючи тиждень зниженням, на тлі чергових сигналів, що економіка США сповільнюється, і попит на енергоресурси може скоротитися.

Статдані, опубліковані напередодні, показали зменшення темпів зростання видатків населення США у травні до мінімальних з початку поточного року 0,2% з 0,6% у квітні. На споживчі витрати припадає 70% американського ВВП, і статдані було сприйнято ринками як негативний економічний сигнал.

«Очевидно, що на цю мить напрям цін на нафту визначають макроекономічні новини, — зазначає аналітик ING Groep NV у Сінгапурі Уоррен Паттерсон, слова якого наводить агентство Bloomberg. — Однак ситуація із пропозицією на ринку залишається напруженою, і це стримуватиме зниження цін».

Вартість вересневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:15 за Києвом у п’ятницю становить $108,84 за барель, що на $0,19 (0,17%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у четвер ці контракти здешевшали на $3,42 (3%), до $109,03 за барель.

Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на серпень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить на цей час $105,39 за барель, що на $0,37 (0,35%) нижче за підсумкове значення попередньої сесії. До закриття ринку у четвер вартість цих контрактів впала на $4,02 (3,7%), до $105,76 за барель.

Вартість Brent зменшилася на 6,5% у червні, але зросла на 6% за підсумками другого кварталу, WTI впала на 7,8% за місяць і зросла на 5,5% за квартал, свідчать дані Dow Jones Market Data. За перше півріччя Brent здорожчала на 48%, WTI – на 41%.

Міністри держав ОПЕК+ за підсумками засідання у четвер ухвалили рішення підтвердити раніше намічений план збільшення квот нафтовидобутку на 648 тис. барелів на добу (б/д) у серпні. Президент США Джо Байден пізніше цього місяця вирушить на Близький Схід для обговорення з Саудівською Аравією й ОАЕ можливостей більш активного нарощування видобутку.

 

enkorr.ua