Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 01.10.2021

Нафта дешевшає напередодні зустрічі ОПЕК+

Ціни на нафту знижуються у п’ятницю, 1 жовтня, напередодні майбутньої зустрічі ОПЕК+, на якій виробники можуть ухвалити рішення про збільшення видобутку в листопаді.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Вартість грудневих ф’ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $78,08 за барель, що на $0,23 (0,29%) нижче ціни станом на закриття попередньої сесії.

Ціна ф’ючерсів на WTI на листопад на електронних торгах нью-йоркської товарної біржі NYMEX знизилася на $0,24 (0,32%) – до $74,79 за барель. Попередні торги за стандартами завершилися на рівні $78,31 і $75,03 відповідно.

Увага ринку наразі прикута до запланованої на наступний понеділок зустрічі ОПЕК+, на якій виробники обговорять, чи збільшувати в листопаді і грудні нафтовидобуток на понад 400 тис. бар./добу (б/д).

Чотири джерела в ОПЕК+ повідомили, що група розглядає таку можливість без зазначення подробиць про обсяги або дати в умовах, коли чорне золото торгується приблизно на рівні 3-річного максимуму і тиску з боку споживачів, який увесь час зростає, з метою збільшення пропозиції.

«Очікувана в понеділок зустріч ОПЕК+ матиме вирішальне значення для спрямування цін на нафту на наступному тижні. Збільшення видобутку понад раніше узгоджених 400 тис. бар./добу в короткостроковій перспективі призведе до певного полегшення», – наголосив Хоуї Лі, економіст сінгапурського банку OCBC.

В умовах глобального зростання цін на природний газ виробники електроенергії переходять на мазут або дизельне пальне замість газу, що спричиняє зростання цін на нафту. Генератори в Пакистані, Бангладеш і на Близькому Сході вже розпочали процес переходу на інші види палива.

ukrinform.ua