Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 17.09.2019

Нафта дешевшає після зльоту напередодні

Ціни на нафту еталонних марок опускаються в ході азіатських торгів після рекордного за останні роки зростання напередодні, викликаного атаками на об’єкти нафтової інфраструктури Саудівської Аравії.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Листопадові ф’ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures подешевшали на 0,65 USD (0,94%) – до 68,37 USD за барель.

Вартість ф’ючерсу на WTI на жовтень в електронній сесії на Нью-йоркській товарній біржі до цього часу зменшилася на 0,86 USD (1,37%), до 62,04 USD за барель.

15 вересня безпілотники атакували нафтові об’єкти Саудівської Аравії, включаючи найбільший в країні комплекс підготовки нафти Абкайк і велике нафтове родовище Хурайс.

В результаті було припинено виробництво нафти в обсязі 5,7 млн ​​барелів на добу, тобто близько половини всього обсягу, що видобувається в країні, або майже 6% світового нафтовидобутку.

Державна нафтовидобувна компанія Saudi Aramco очікує часткового відновлення видобутку найближчим часом, проте відновлення роботи на родовищі в повному обсязі може статися не раніше кінця року, вважають аналітики Citigroup.

За словами джерел, наразі Aramco відновлює видобуток на неактивних офшорних родовищах і задіє свої запаси нафти і нафтопродуктів.

За оцінками експертів Rystad Energy, у країни вистачить резервів для забезпечення експортних поставок протягом 26 днів.