Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 26.12.2019

Нафта дорожчає на тлі торгової угоди та обмеження пропозиції палива на ринку

Ціни на нафту піднімаються в четвер у сподіваннях на закінчення американо-китайської торгової війни та завдяки зусиллям ОПЕК щодо обмеження пропозиції палива на світовому ринку.

Про це повідомляє Украінформ з посиланням на дані біржових торгів на сайті Investing.com

Лютневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на $0,29 (0,43%) – до $67,49 за барель.

Котирування ф’ючерсів на нафту WTI на лютий на електронних торгах на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) збільшилися на $0,26 (0,43%) – до $61,37 за барель.

Вчора ринок був закритий у зв’язку зі святкуванням католицького Різдва.

«Ціни на нафту продовжують демонструвати стійкість наприкінці року, чому сприяє поєднання безумовного прогресу в торговій угоді між США та Китаєм, грудневої угоди ОПЕК + та уповільнення сланцевої активності. Все це вказує на те, що динаміка нафтових цін у першому кварталі буде сильніше, ніж будь-хто міг припустити всього два місяці тому», – сказав старший стратег з азіатського ринку в AxiTrader Стівен Іннес.

У вівторок президент США Дональд Трамп сказав, що він і голова КНР Сі Цзіньпін проведуть церемонію підписання «першої фази» торгової угоди між США та Китаєм, узгодженої раніше у грудні. У середу представник китайського МЗС підтвердив, що Китай знаходиться у тісному контакті з США з приводу цієї церемонії.

Зниження попиту також підштовхнуло ОПЕК і партнерів організації, включаючи Росію, до нових скорочень видобутку.

Тим часом нафтовидобувні компанії в США, які не беруть участі в угоді ОПЕК +, наростили видобуток до рекордного рівня, однак багато аналітиків прогнозують, що зростання нафтовидобутку в США сповільниться.

Як відзначають аналітики, ціни на нафту, ймовірно, мало зміняться протягом 2020 року, оскільки дії ОПЕК + після скорочення видобутку будуть врівноважені зростанням виробництва в інших країнах, а перспективи попиту неясні.

Вони прогнозують подорожчання нафти в середині року на фоні підвищення попиту з боку країн, що розвиваються, і заходів ОПЕК +, які приведуть до зниження світових запасів сировини.

Станом на 09:15 за київським часом ціну на нафту марки Brent встановлено ​​на рівні 67,39 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася – 67,29 долара за барель, що на 2 центи вище за рівень закриття торгів ($67,27).