Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 21.05.2021

“Нафтогаз” та українські парламентарі закликали США зберегти санкції проти “Північного потоку-2”

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко, десятки українських парламентарів і представників громадськості звернулися з відкритим листом до США та країн Європи, у якому закликають зберегти санкції проти проекту “Північний потік-2”.

“Північний потік-2″ залишається основною геостратегічною загрозою для України та Європи. Ми закликаємо сторони у Вашингтоні, Берліні та Брюсселі, що наділені повноваженнями та відповідальністю, застосувати всі засоби, необхідні для зупинки цього проекту”, – наводить прес-служба НАК листа.

За її даними, в документі висловлюється стурбованість стосовно пропозицій Державного департаменту США, наданих Конгресу, щодо відмови від санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG (Швейцарія), її керівництва та співробітників.

Автори листа нагадують, що раніше президент США Джон Байден уже висловив позицію щодо неприпустимості добудови “Північного потоку-2”, назвавши це “поганою угодою для Європи”, реалізація якої призведе до посилення енергетичної залежності від Росії та дестабілізації в Україні.

У “Нафтогазі” зазначили, що Європейський парламент також підтримує негайне припинення реалізації російського проекту. Тому українські парламентарі та представники громадськості звертаються із закликом щодо припинення будівництва й до Німеччини.

“Ми підтримуємо заклики США та Європи до Німеччини допомогти зупинити цей російський геополітичний проект… Обхідний трубопровід загрожує європейській єдності, суперечить кліматичним цілям та підриває спільну енергетичну політику ЄС”, – йдеться в листі.

Автори звернення нагадують, що введення в експлуатацію “Північного потоку-2” призведе не лише до економічних наслідків, а й розв’яже руки Росії в подальшій військовій агресії проти України.

“Вагаючись у питаннях застосування вже ухваленого законодавства та запровадження санкцій проти компаній, що беруть участь у прокладанні трубопроводу, США передають Росії небезпечне повідомлення, яке вплине на російську поведінку далеко за межами “Північного потоку-2”, — йдеться в документі.

Як повідомлялося, Держдеп у середу передав у Конгрес звіт про санкції, пов’язані з “Північним потоком-2”. Такі звіти адміністрація США, згідно із законом, має передавати конгресменам кожні три місяці. Згідно зі звітом, на компанію-оператора газопроводу Nord Stream 2 AG санкції не поширюються, оскільки в адміністрації вирішили, що такі обмежувальні заходи суперечать національним інтересам США.

За даними американських ЗМІ, у доповіді водночас зазначено, що адміністрація США у рамках протидії проекту “Північний потік-2” вирішила запровадити санкції проти чотирьох російських структур і чотирьох судів.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що зняття санкцій з будівництва газопроводу “Північний потік-2” стане поразкою для США й особисто президента Байдена.

Раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков доручив профільному комітету розглянути проект постанови про звернення парламенту до Палати представників та Сенату Конгресу США щодо запровадження санкцій у зв’язку з будівництвом газопроводу “Північний потік-2”.

ua.interfax.com.ua