Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.01.2021

Найкращі проекти Агенцій регіонального розвитку отримають державну підтримку

Вперше в історії України 11 Агенцій регіонального розвитку отримають 58,8 мільйона гривень з державного бюджету на реалізацію 9 проектів в рамках секторальної бюджетної програми Мінрегіону. Проекти мають бути реалізовані впродовж наступних трьох років.

Наразі Агенції регіонального розвитку (АРР) створені в 19 областях України. Вони працюють як офіс з надання консультацій і практичної допомоги щодо підготовки та реалізації програм і проектів регіонального розвитку. Завдяки їх роботі вдається поєднувати зусилля державної, регіональної, місцевої влади, громадськості та приватного сектору.

«Саме експерти Агенцій регіонального розвитку спроможні давати чітку оцінку сильних сторін і точок майбутнього зростання регіонів, надавати підтримку місцевій владі у стратегічному плануванні та підготовці проектів розвитку, які після реалізації принесуть нові робочі місця, а отже, зростання економіки», – зазначає Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

У 2021 році Агенції регіонального розвитку отримають від Мінрегіону реальну фінансову підтримку на свою діяльність. Це – Київська, Вінницька, Житомирська, Черкаська, Чернігівська, Рівненська, Закарпатська області.

А завдяки співпраці між регіонами, Закарпатська і Житомирська АРР подали на другий конкурс секторальної підтримки проекти, які передбачають також фінансову підтримку Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей.

В цілому, Агенції були розробниками та заявниками 41 проекту, 9 з яких перемогли в рамках другого конкурсного відбору проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.

«Однією з стратегічних цілей Мінрегіону є підвищення ефективності управління регіональним розвитком. Операційна ціль – створити функціонуючі Агенції регіонального розвитку у кожному регіоні», – наголошує заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

Наразі АРР ще не створені в Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській областях. При цьому, в низці регіонів, де Агенції існують, їх робота не є достатньо ефективною. Тому команда Мінрегіону вже працює над дорожньою картою створення мережі АРР по всій країні та вдосконаленням їх роботи.

Джерело: Урядовий портал.