Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.10.2023

Наше завдання – підтримати український бізнес, який продовжує працювати й розвиватись, попри війну – Юлія Свириденко

Український бізнес, який продовжує працювати та намагається розвиватись, попри війну, має отримати від Уряду максимальну підтримку. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі. 

“Основний стейкхолдер для Мінекономіки – український бізнес, який залишився в країні, сплачує податки, утримує робочі місця, намагається розвиватись, попри воєнний стан. Наша задача – підтримати цей бізнес. Сподіваюсь, що депутати схвалять проєкт бюджету на 2024 рік, в який закладені видатки на підтримку приватного сектору. Важливо, щоб український бізнес працював, адже саме за сплачені ним податки і збори ми фінансуємо нашу армію і закупівлю озброєння. Підтримка українського бізнесу – це питання виживання нашої країни”, – зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, в проекті Державного бюджету на 2024 рік Уряд заклав понад 40 млрд грн на фінансування програм підтримки бізнесу. Зокрема, 18 млрд грн на підтримку малого й середнього бізнесу через доступне кредитування та понад 3,5 млрд грн – через надання грантів на розвиток. 1,4 млрд грн передбачено на гранти для переробних переробних підприємств, щоб стимулювати їх створення та розширення діючих, адже Україна прагне збільшити частку переробної промисловості у ВВП з нинішніх 10% до 20-25%.

Також наступного року буде відновлена програма компенсації вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва, на яку закладено 1 млрд грн. Окрім того, вперше в бюджеті передбачені кошти на розвиток індустріальних парків – 1 млрд грн, ще 3 млрд грн – на підтримку реалізації інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, а також 2 млрд грн на гуманітарне розмінування, якого потребують аграрії.

“Минулий рік ми мали значне падіння економіки – 29,6%, цього року ми повертаємось до зростання – прогнозуємо зростання ВВП щонайменше 4% цього року і не менше 5% – наступного. Серйозним викликом для нас є логістичні перепони і експортні можливості. Якщо ми зможемо відновити постійно діючий експортний коридор для аграрної продукції, продукції металургії, то в такому разі можемо очікувати на більш оптимістичні прогнози щодо економічного зростання. Саме над цим ми активно працюємо”, – зазначила Юлія Свириденко. 

 

me.gov.ua