Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 27.03.2020

Нацбанк планує продати 180 млн готівкових доларів банкам 30 березня

Національний банк України планує провести аукціон з продажу готівкової валюти банкам 30 березня, передавши їм 180 мільйонів доларів.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій під час інтернет-пресконференції 27 березня, пише Hromadske.

«Наступний аукціон з обміну готівкового долара на безготівковий відбудеться у понеділок. Загалом плануємо продати 180 мільйонів доларів», — повідомив Чурій.

Він зазначив, що під час попереднього аукціону з передачі готівкових доларів банкам попит на готівкову валюту значно перевищив пропозицію Нацбанку — він складав понад 200 мільйонів доларів при пропозиції у 130 мільйонів доларів.

Чурій не виключив, що до кінця наступного тижня НБУ проведе ще один аукціон з передачі готівкових доларів банкам.

Напередодні Нацбанк завіз до України партію готівкових євро та почав продавати їх банкам, а ті — населенню.

Зокрема, протягом 19 березня банківським установам передали 35 мільйонів євро, аукціони з продажу готівкових євро планують проводити і в наступні тижні.

Дефіцит готівкової валюти виник через те, що зазвичай її завозять в Україну літаками, які здійснюють міжнародні авіарейси. Однак після заборони міжнародного авіасполучення у банківських установ зникла можливість поповнювати запаси готівкової валюти.

Зокрема через це два системних банки — «Альфа-банк» та ПриватБанк — повідомили, що перестануть видавати готівкову валюту в обмінниках. Обмін валюти онлайн працюватиме без перешкод і надалі.