ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.11.2020

Нацфонд досліджень отримав можливість профінансувати проекти попередніх років – рішення Уряду

18 листопада 2020 року, Уряд затвердив проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. № 528 і від 4 грудня 2019 р. № 1007». Мета – створення можливості для фінансування Національним фондом досліджень України (НФДУ) проектів, обраних переможцями спільних конкурсів, що проводилися Державним фондом фундаментальних досліджень (ДФФД) разом з іноземними науковими товариствами.

У 2017-2018 роках ДФФД разом з іноземними науковими товариствами було проведено конкурси спільних наукових проєктів та обрано переможців. Умовами конкурсів передбачалося, що фінансування української частини проектів розпочнеться у 2018-2019 роках. Однак унаслідок реорганізації ДФФД, яка розпочалася на початку 2019 року, договори про виконання науково-дослідних робіт із переможцями спільних конкурсів не були укладені та кошти переможцям не були перераховані.

Через це НФДУ не мав можливості профінансувати українські організації відповідно до чинного законодавства. А наукові установи та заклади вищої освіти, які було визнано переможцями спільних конкурсів, не мали можливості розпочати роботу з виконання проектів через відсутність рішення про їх фінансування. Водночас іноземні партнери зі своєї сторони активно реалізують свої частини наукових проектів.

«Тепер українські вчені, які разом з іноземними колегами беруть участь у спільних наукових проектах із проведення фундаментальних досліджень, незважаючи на реорганізацію Державного фонду фундаментальних досліджень, мають можливість отримати фінансування для виконання проектів, які раніше були визнані переможцями конкурсів, оголошених фондом», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Після підтвердження актуальності виконання наукових проектів рішенням тимчасової комісії, утвореної Національним фондом досліджень України, переможцям, визначеним Радою ДФФД, буде надана грантова підтримка за рахунок вільного залишку коштів бюджету НФДУ.

Нагадуємо, 19 листопада 2020 року МОН за підтримки Європейської комісії та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції проведуть спільний інформаційний день «Роль досліджень та інновацій у Європейському зеленому курсі. Можливості для українських дослідників» у режимі відеоконференції.

Джерело: Урядовий портал.