Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 08.06.2022

НБУ підвищив граничні терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями

Для розширення можливості імпорту та експорту для українського бізнесу в умовах війни строк збільшили до 120 днів

Національний банк України (НБУ) збільшив граничні терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями з 90 до 120 календарних днів. Про це йдеться у прес-релізі регулятора.

Відповідне рішення дасть розширити можливості імпорту та експорту для українського бізнесу в умовах війни. Зміни прийнято постановою правління НБУ №113 від 7 червня, яка набирає чинності з 8 червня.

Нові вимоги стосуватимуться операцій резидентів щодо експорту та імпорту товарів, здійснених з 5 квітня 2022 року. Для операцій, що проводились до 5 квітня, граничні терміни збережуться на рівні 365 днів.

«Ми перебуваємо я в постійному діалозі з бізнесом і державними органами та аналізуємо звернення, що надходять до Національного банку. Ми готові й надалі продовжувати співпрацю з метою пошуку збалансованих рішень, які будуть створювати основи для економічного розвитку України та водночас дадуть змогу зберегти фінансову стабільність», – наголосив Юрій Гелетій, заступник глави НБУ.

Нагадаємо, раніше Нацбанк прийняв рішення підвищити облікову ставку із 10% до 25% річних. На думку регулятора, рішуче підвищення облікової ставки посилить інтерес до гривневих активів, зменшить тиск на міжнародні резерви, а також стримає інфляцію.

Нацбанк прогнозує зростання інфляції до кінця 2022 року до більш ніж 20%. Темпи зростання споживчих цін у квітні становили 16,4%, а за підсумками травня очікується зростання до 17%. ВВП країни, за прогнозом регулятора, за рік впаде не менше ніж на третину.

 

ua.interfax.com.ua