Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.07.2021

Нова злітно-посадкова смуга в аеропорту Одеси дозволить приймати понад 2 млн пасажирів на рік

Сьогодні в Міжнародному аеропорту «Одеса» відкрили нову злітно-посадкову смугу. Першим літаком, що прибув під час церемонії відкриття, став Бориспіль — Одеса авіакомпанії SkyUp Airlines.

Довжина смуги 2 800 метрів, ширина 45 метрів. Міцність і пропускна здатність смуги зросла вдвічі завдяки сучасній технології укладання покриття, яку застосували вперше в Східній Європі, і використанню «важкого» бетону товщиною 40 см.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков наголосив:

«Будівництво нової смуги планувалося ще під час підготовки до Євро 2012. Через затягування будівельних робіт постійно збільшувалася вартість проекту.

Країна втрачала економічні можливості, а Одеса — туристів.

Я особисто пам’ятаю, які виклики та ажіотаж викликали посадки в Одеському аеропорту далекомагістральних літаків.

Найвідоміша історія — це матч Зоря Луганськ — Manchester United у рамках Ліги Європи. Тоді для прибуття літака Boeing 767–300 манчестерців, Державіаслужба розробляла спеціальну схему руху по аеродрому, а також наносилась відповідна розмітка. Адже аеропорт не був сертифікованим для прийняття літаків подібного класу.

Тепер усі зміниться — аеропорт нарешті зможе приймати літаки категорії D, які призначені для здійснення середньомагістральних і далекомагістральних польотів з місткістю літаків до 300 пасажирів. Це ще один важливий крок до розвитку ключового південного авіахабу».

Окрім нової смуги у Міжнародному аеропорту «Одеса» запрацював новий перон, побудований у новому терміналі. Він вміщує 8 літаків, зокрема і далекомагістральні.

 

www.kmu.gov.ua