Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 23.01.2023

Огірки та цибуля дешевшали, томати – дорожчали

Попит на тепличні овочі поступово знижувався після новорічних свят. Це стало причиною здешевлення огірків. У той же час як ціни на цибулю відкотилися назад. А обмежений імпорт томатів спрацював на підвищення їх вартості.

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі та фрукти»

Аналітики проєкту відзначають, що гуртові ціни на огірки протягом минулого тижня знизилися на 10%, але це стосувалось виключно імпортної продукції. У той же час томатів було завезено  менше, тому ціни на деякі партії зросли на 10%.

Цибуля, навпаки, подешевшала. Оператори ринку пояснювали цей факт попереднім стрімким зростанням відпускних цін. Після останнього подорожчання попит гуртових покупців цибулі помітно просів й продавці вимушено зменшили попередні цінники з метою втримати раніше сформовані темпи торгівлі.

Експерти прогнозують подальше зростання цін на цибулю. Адже запаси цибулі в українських сховищах обмежені і вистачить їх максимум на 1 місяць. У той самий час проблеми з пропозицією ріпчастої цибулі мають місце й на ринках ЄС. На додачу, ціни на цей овоч у країнах Центральної Азії також встановлюють все нові рекорди.

Також передбачають, що ціни на тепличні овочі можуть підвищуватись тільки до певної межі. Після стрімкого зростання цінників попит з боку місцевих покупців стрімко прямує до нульової позначки. Проте, якщо найближчим часом будуть мати місце факти перебоїв у постачанні томатів чи огірків на українській ринок, незначного зростання відпускних цін не уникнути.

 

agrotimes.ua