Глобальний попит на енергію зріс на 1% минулого року, а рекордне зростання відновлюваних джерел енергії не змінило домінування викопного палива, на яке все ще припадало 82% пропозиції, йдеться в звіті галузі Statistical Review of World Energy, який було оприлюднено у понеділок, 26 червня, повідомляє Reuters.
Минулий рік ознаменувався потрясіннями на енергетичних ринках після повномасштабного вторгнення росії в Україну, що допомогло підвищити ціни на газ і вугілля до рекордних рівнів у Європі й Азії.
2022 року наполеглива перевага нафти, газу й вугільної продукції в задоволенні більшої частини попиту на енергію зміцнилася, незважаючи на найбільше за всю історію зростання потужностей відновлюваних джерел енергії на сумарних 266 гігават, йдеться у звіті.
«Попри подальше значне зростання вітрової й сонячної енергетики в енергетичному секторі, загальні глобальні викиди парникових газів, пов’язані з енергетикою, знову зросли, — сказала Джульєт Девенпорт, президент британського глобального промислового органу Energy Institute. – Ми все ще рухаємось у напрямі, протилежному до того, якого вимагає Паризька угода».
Річний звіт, орієнтир для галузі, було вперше опубліковано Інститутом енергетики разом з консалтинговими компаніями KPMG і Kearny після того, як вони перейняли його від BP (BP.L), яка була автором звіту з 1950-х років.
Вчені кажуть, що світові необхідно скоротити викиди парникових газів приблизно на 43% до 2030 року порівняно з рівнями 2019 року, щоб мати надію досягти мети міжнародної Паризької угоди щодо утримання потепління значно нижче 2C порівняно з доіндустріальним рівнем.
Ось деякі основні моменти зі звіту за 2022 рік:
Споживання
Нафта
Природний газ
Відновлювана енергія
enkorr.ua